ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

801 25 85 66 szkolenia@altkom.pl

Szkolenia EFS – dla kogo?

Szkolenia i kursy doszkalające to znakomity sposób, by rozwijać swoje kompetencje, poszerzać wiedzę, zmienić ścieżkę zawodową czy też stworzyć sobie znakomite możliwości. Obecnie mamy szereg różnorodnych opcji do wyboru w tym zakresie. Od wielu lat niesamowitą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju szkolenia i kursy unijne. W zasadzie ciężko się temu dziwić- w końcu możemy w miarę możliwości rozwijać się i co najważniejsze- otrzymać za to dofinansowanie. Tym samym nie ponosimy niemalże żadnych wydatków.

Kursy dofinansowane z Unii Europejskiej, a konkretnie z Europejskiego Funduszu Społecznego są kierowane do różnych osób. Co istotne, mogą brać w nich udział zarówno aktywni zawodowo, jak i bezrobotni i poszukujący pracy. Część jest adresowana także do niepełnosprawnych. Warto zaznaczyć, że wzbogacać kompetencje można w zasadzie w każdej dziedzinie- począwszy od tych najprostszych po niezwykle trudne. Sporym zainteresowaniem cieszą się także kursy językowe, które są bardzo pożądane w każdym sektorze.

W szkoleniach dofinansowanych z EFS mogą uczestniczyć wszyscy, Ci którzy mają na to ochotę. Co istotne, nie przysługują one osobom prywatnym. O środki ubiegają się firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje publiczne. Tym samym należy być pracownikiem, prowadzić działalność gospodarczą lub też posiadać status bezrobotnego. W praktyce, w kursach mogą brać udział zarówno zatrudnieni w danej firmie, jak i osoby z zewnątrz. Wszystko jednak zależy od danej instytucji. Część z nich adresuje szkolenia wyłącznie do pracowników. Będąc osobą z zewnątrz, należy się dowiedzieć, które firmy ogłaszają nabór. W tym celu, trzeba je dokładnie wyszukać, wypełnić formularze i zgłosić chęć uczestnictwa.

Przed zapisaniem się na szkolenie finansowane z EFS należy dokładnie zapoznać się z wymaganiami i dopełnić wszystkich formalności. Wszelkie zaniedbania zostają tu dokładnie wypunktowane, dlatego wskazana jest dokładność i przede wszystkim dotrzymywanie z góry określonych terminów.